Ny film fra Sør-Varanger

Klikk her for å se sjølaksefiske filmen.

Del 1 av medieprosjektet vårt.

Sør-Varanger Sjølaksefiskarlag jobber med å få til en bærekraftig, likeverdig og rettferdig forvaltning av villaksen. Sjølaksefiske er en grunneier rett på lik linje med elvefiske. Vi bidrar hvert år med våres lokale kunnskap for våre medlemmer fra russegrensa til svenskegrensa. Våre medlemmer tar prøver av laksefisk og bidrar slik til bedre forskning og forhåpentligvis god forvaltning av laksefiske i både sjø og elv. Men blir vi hørt? Lokal kunnskap SKAL tas med i forvaltningen også fra sjølaksefiskere vel? Er en laksebestand truet, er vi med på å bidra, men det må være på like premisser. Er en ressurs knapp så skal de som bor langs elvene, langs fjordene og på kysten, ha fortrinnsrett til å utøve sitt tradisjonelle fiske i nærområdet til fordel for tilreisende, turister og fiskere fra andre land.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Please reload

Vennligst vent ...